SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
OČEKIVANO

Brazil izbacio Srbiju i uzeo prvo mjesto
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
Datum objave: 27.06.2018. - 22:28:50
MOSKVA - Brazil je u trećem kolu skupine E pobijedio Srbiju 2:0 te tako izborio osminu finala gdje ih čeka Meksiko.

Brazilci su već u 10. minuti dobili veliki udarac jer se ozlijedio Marcelo koji je morao napustiti teren. Selecao je do vodstva stigao u 36. minuti nakon sjajne duge lopte Coutinha koju je udarcem iz prve u gol pretvorio Paulinho.

Srbija je u drugom poluvremenu hrabrije krenula u napad, a ona u jeku svoje dominacije primila gol. Igrala se 68. minuta kada je Neymar ubacio iz kuta, a Thiago Silva je glavom pogodio za 2:0.

Brazil je tako pobjedom osigurao prvo mjesto, dok Srbija putuje kući.

Švicarska nogometna reprezentacija u trećem kolu SP-a u Rusiji odigrala je protiv Kostarike 2:2 te se tako kao druga u skupini E plasirala u osminu finala SP-a gdje će igrati protiv Švedske u onom dijelu ždrijeba u kojem je i Hrvatska.

Blerim Džemaili je u 31. minuti doveo Švicarce u vodstvo, a u 56. minuti je za Kostarikance izjednačio Kendall Waston. U 88. minuti za Švicarce je gol zabio Josip Drmić, a u trećoj minuti sudačke nadoknade nakon jedanaesterca Ruiza lopta je pogodila u leđa švicarskog vratara Sommera i odsjela u mreži.