SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija

BUNDESLIGA

Kiks Bayerna, veliko slavlje Borussije
Autor/izvor: SEEbiz / index.hr
Datum objave: 30.03.2019. - 19:51:50
BERLIN - Odigrana je većina utakmica subotnjeg programa 27. kola Bundeslige. Bayern Nike Kovača kiksao je na gostovanju kod Freiburga, dok se Borussia Dortmund spasila u sudačkoj nadoknadi kod kuće protiv Wolfsburga.

Bayern je već u trećoj minuti primio gol. Holer je lijepo glavom pospremio ubačaj s desne strane za erupciju oduševljenja domaćih navijača. Lewandowski je izjednačio u 22. minuti nakon velike gužve u kaznenom prostoru gdje se najbolje snašao i u padu zabio za 1:1. Bavarci su imali čak 71% posjeda lopte i 27 udaraca na gol domaćina, ali nisu uspjeli doći do pobjede.

Borussia se znojila do 90. minute kada je na scenu stupio sjajni Paco Alcacer. Prvo je iz slobodnjaka s vrha kaznenog prostora pogodio za 1:0, a pobjedu je potvrdio u 94. minuti na asistenciju Sancha. Borussia je drugo kolo zaredom došla do pobjede u sudačkoj nadoknadi nakon što je u prošloj utakmici Bundeslige tako izvukla pobjedu kod Herthe 3:2.

Dortmund je tako ponovno stvorio barem malu prednost na tablici u odnosu na Bayern. Ima dva boda više, a do kraja sezone ostalo je sedam utakmica.