SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija

EUROPSKA LIGA

Livaja zabio gol, Maribor nokautirao Panathinaikos
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 20.09.2012. - 23:44:57

ZAGREB - Ove sezone u Europskoj ligi nema hrvatskih klubova, no hrvatske boje brani deset naših igrača. Marko Livaja je postigao gol za Inter u susretu protiv Rubina, a u susretima prvog kola nastupila su još petorica Hrvata - Ivan Strinić, Ivan Turina, Danijel Pranjić, Manuel Pamić i Dejan Mezga.

Livaja je od prve minute započeo utakmicu protiv Rubina koji je do sudačke nadoknade imao vodstvo 2:1, no tada je Nagatomo spasio Inter novog poraza na San Siru. Bivši igrač splitskog Hajduka je odličnu predstavu okrunio golom za 1:1 u 39. minuti, a na terenu je proveo 60 minuta. Prije toga su Rusi poveli u 17. minuti pogotkom Razanceva nakon što je Handanovič obranio jedanaesterac Natchou, no Razancev je odbijanac ugurao u mrežu. Rubin je poveo u 84. minuti kada je Rondon zabio za pobjedu Rubina 2:1.

Ivan Strinić je odigrao cijeli susret u pobjedi Dnjipra 2:0 protiv PSV Eindhovena, dok je Nikola Kalinić odgledao susret s klupe za pričuve. Golove za momčad iz Dnjipropetrovska postigli su Matheus (50) i Hutchinson (58-autogol).

Ivan Turina je branio za AIK-a iz Stockholma na gostovanju kod Napolija koji je slavio 4:0 golovima Vargasa (6, 46, 69) i Džemailia (90). Talijani su od 75. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Marek Hamšik.

Danijel Pranjić je nastupio za Sporting iz Lisabona u susretu protiv Basela (0:0) odigravši svih 90 minuta. Sporting je od 50. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Xandao.

Lyon je na Gerlandu pobijedio prašku Spartu 2:1. Strijelci za 'lavove' bili su Gomis u 59. minuti i Lisandro tri minute kasnije, dok je za Čehe zabio Krejči u 77. minuti. Dejan Lovren je ogled pratio s klupe francuskog sastava, dok je Manuel Pamić igrao za goste od prve minute. Andrej Kerić nije bio u krugu kandidata za nastup u Francuskoj.

Dejan Mezga je odigrao 85. minuta za Maribor koji je deklasirao Panathinaikos 3:0. Strijelci za slovenski sastav bili su Berić (25), Ibraimi (62) i Tavares (88-11m). Zorana Lesjaka nije nastupio za domaćine.