SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
BUNDESLIGA

Mandžukić ponovno strijelac
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 02.11.2013. - 20:18:04
BERLIN - U 11. kolu Bundeslige Bayern je u gostima pobijedio Hoffenheim sa 2-1, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ponovno se upisao u strijelce.
U prošlom kolu Mandžukić je postigao dva gola za pobjedu protiv Herthe 3-2, a sa ukupno osam pogodaka je na drugom mjestu najboljih strijelaca njemačkog prvenstva. Gol više ima Robert Lewandowski iz Borussije Dortmund.

Hoffenheim je poveo u 34. minuti golom Niklasa Suelea, a već u 40. izjednačio je Mandžukić. Ribery je izveo slobodan udarac, lopta je pogodila Mandžukića, promijenila smjer i završila u mreži. Pobjedu Bayernu donio je Thomas Mueller u 75. minuti.

Iako je Mandžukić igrao dobro, trener Guardiola u 63. minuti ga je zamijenio veznjakom Tonijem Kroosom.

Sa 36 utakmica zaredom bez poraza u domaćem prvenstvu Bayern je izjednačio nacionalni rekord, kojeg od 1983. godine drži HSV. Klub iz Hamburga je od siječnja 1982. do siječnja 1983. nanizao 36 utakmica bez poraza, a Bayern je zadnji poraz u prvenstvu upisao 28. listopada prošle godine protiv Leverkusena (1-2).

Hamburger je kod kuće izgubio od Borussije Monchengladbach sa 0-2, a pogotke je zabio Max Kruse u 23. i 63. minuti. Milan Badelj je za HSV odigrao cijeli susret, a Ivo Iličević ušao je u igru u 73. minuti.

Bayer Leverkusen, koji uz Borussiju Dortmund i Bayern čini vodeću trojku, poražen je od Braunschweiga 0-1 pogotkom Dominicka Kumbele u 81. minuti.

Jučer je Borussia Dortmund "razbila" Stuttgart sa 6-1.

Večeras još igraju Eintracht Frankfurt - Wolfsburg, a u nedjelju Augsburg - Mainz, te Werder - Hannover.