SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
KVALIFIKACIJE ZA EP

Očajna Hrvatska izgubila u Budimpešti
Autor/izvor: SEEbiz / index.hr
Datum objave: 24.03.2019. - 22:49:43
BUDIMPEŠTA - Hrvatska reprezentacija u susretu 2. kola skupine E kvalifikacija za EURO 2020 izgubila je u Budimpešti od Mađarske s 1:2 (1-1).

Hrvatsku je u vodstvo doveo Ante Rebić (13), do poluvremena je izjednačio Adam Szalai (34), a pobjedu je Mađarima osigurao Mate Patkai (76).

Hrvatska je aktivnije ušla u dvoboj i u 6. minuti stvorila dvije izgledne situacije pred mađarskim golom. Prvo je Perišić isprobao udarac s distance, no iako je lopta išla u okvir gola vratar Gulacsi nije imao težak posao. U idućem napadu Hrvatske Barišić je poslao upotrebljivu loptu u kazneni prostor, do nje je stigao Kramarić, ali je pucao preko gola.

Prvu prijetnju Mađarska je stvorila u 10. minuti kada je Lovrencsics opalio sa 20-ak metara iskosa s desne strane, ali je Kalinić odbio loptu u korner.

Do vodstva je Hrvatska stigla pomalo sretno u 13. minuti, Modrić je probio desnu stranu i poslao povratnu loptu Perišiću koji se već namjestio za udarac sa 10-ak metara, no u akciju je uletio Kramarić i pokušao pucati iz uklizavanja. Udarac je bio vrlo slab, ali je na putu prema golu lopta završila u nogama Rebića koji je mirno s pet metara zatresao mrežu. Oko Rebića nije bilo mađarskih braniča, ali da naš napadač ne bi bio u nedopuštenoj poziciji pobrinuo se Nagy koji je ostao u raskoraku ležati na travi gdje ga je lažnjakom poslao Modrić.

Nakon postignutog pogotka Hrvatska je stala i prepustila inicijativu Mađarskoj. Domaći 20-ak minuta nisu ozbiljnije zaprijetili, da bi u 34. minuti izjednačili. Kapetan Dzsudzsak, koji je večeras upisao 100. nastup u reprezentativnom dresu, izbacio je Szalaija na desnom krilu, ovaj je uspio pobjeći Vidi, a zatim snažnim udarcem s pet metara, iako iskosa, probiti Kalinića. Hrvatski vratar imao je loptu na ruci, ali nije uspio spriječiti pogodak.

Nakon izjednačenja Mađarske, Dejan Lovren je samo jedan korak izvan kaznenog prostora nagazio Daniela Nagyja, no škotski sudac Collum nije dosudio slobodni udarac iako je mađarski ofenzivac zbog ozljede pretrpljene u tom startu morao biti zamijenjen.

Drugo poluvrijeme započelo je inicijativom Hrvatske, ali bez konkretnih prilika. Najbliži pogotku bio je Perišić kada ga je u 59. minuti proigrao Kramarić, no pokušaj s pet metara nije bio precizan.

Mađari u drugom dijelu nisu ni zagazili u hrvatski kazneni prostor, ali su u 76. minuti preokrenuli utakmicu. Dzsudzsak je izveo korner, a lopta je stigla do druge vratnice gdje su u duelu bili Leovac i Patkai. Branič Dinama prvi je bio na lopti, ali njegov pokušaj čišćenja glavom nije bio dobar. Lopta je pala na nogu mađarskog veznjaka koji je iz voleja zatresao mrežu nemoćnog Kalinića. Samo četiri minute kasnije Mađarska je imala veliku priliku za povećanje prednost. Perišić je slabo vratio loptu prema Kaliniću, njegovu pogrešku nije popravio ni Rakitić, ali Kalmar iz tri pokušaja iz blizine nije uspio ugurati loptu u mrežu.

U završnici susreta Hrvatska je napadala, no Mađarska je znalački branila minimalnu prednost. Najbliži izjednačenju bio je kapetan Modrić, no njegov pokušaj sa 20-ak metara nije bio precizan.

U drugom susretu 2. kola u ovoj skupini Wales je u Cardiffu svladao Slovačku sa 1-0 (1-0), pa na ljestvici četiri reprezentacije, Wales, Slovačka, Hrvatska i Mađarska imaju po tri boda, ali Wales je odigrao utakmicu manje, dok je posljednji Azerbajdžan bez bodova i s utakmicom manje.

Hrvatska će u 3. kolu 8. lipnja u Osijeku ugostiti Wales.