SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
BUNDESLIGA

Paco Alcácer opet strijelac za Borussiju Dortmund
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 15.12.2018. - 21:43:13
DORTMUND - Vodeća Borussia Dortmund je u subotu 15. kolu Bundeslige svladala Werder sa 2-1, a u strijelce se opet upisao Paco Alcácer.

Ekipa Luciena Favrea podsjetila je na stare dane slave ovog dortmundskog kluba i blitzkriegom došla do vodstva od 2:0. U 19. minuti pogodio je dugo osporavani Paco Alcacer na dodavanje Guerreira, a osam minuta kasnije povećao je Marco Reus. Asistent je bio talentirani Englez Jadon Sancho.

Do poluvremena je došlo do još jednog pogotka, ali u mreži domaće momčadi. Pogodio je majstorski, volejem isprve, onako iz koljena, legendarni Max Kruse i smanjio prednost domaćina. Ali, uspjela je Borussia do kraja zadržati svoje minimalno vodstvo i tako zadržati prednost od devet bodova pred drugoplasiranim Bayernom našeg Nike Kovača.

Alcacer je ovog ljeta došao iz Barcelone i u 11 utakmica zabio je 12 golova, s tim da je većinu susreta ulazio sa klupe za pričuve.

Borussia je ovom pobjedom zadržala velikih devet bodova prednosti nad Borussijom Mönchengladbach i Bayernom, koji je ranije slavio s visokih 4:0 protiv Hannovera.