SEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz SlovenijaSEEbiz Slovenija
RASPLET

Urugvaj bolji od Rusa, pobjeda Saudijaca
Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 25.06.2018. - 18:26:07
 SAMARA/VOLGOGRAD - Nogometaši Urugvaja osvojili su prvo mjesto u skupini A SP-a svladavši u 3. kolu u Samari domaćina Rusiju s 3-0 (2-0), dok je u drugoj utakmici u Volgogradu Saudijska Arabija pobijedila Egipat s 2-1.

Urugvaj je slavio protiv Rusije s 3:0 i tako osvojio prvo mjesto u skupini A, Rusi u osminu finala idu s drugog mjesta.

Sve bitno dogodilo se u prvih 45 minuta utakmice. Urugvaj je poveo već u 10. minuti golom Suareza iz slobodnog udarca, no treba istaknuti i da gol ide na dušu Akinfejeva jer zabio je napadač Barcelone u njegov kut. U 23. minuti već je bilo 2:0. Laxalt je opalio s 20-ak metara, a lopta je na putu do gola pogodila Čeriševa i završila u mreži. Sve nade Rusa u bilo kakav preokret srušene su u 36. minuti kada je Smolnikov dobio drugi žuti karton. Do kraja smo gledali prilično nezanimljivu utakmicu u kojoj su Urugvajci kontrolirali igru, a u 90. minuti preko Cavanija i potvrdili uvjerljivu 3:0 pobjedu.

Urugvaj kao prvi ide na drugog iz skupine B (Portugal, Španjolska, Iran) i bježi i onaj drugi dio ždrijeba, gdje u eventualnom četvrtfinalu neće moći igrati protiv Hrvatske u slučaju da igrači Zlatka Dalića prođu među osam najboljih. Rusi kao drugi će ići na prvoplasiranog iz skupine B u osmini finala, a u slučaju eventualnog prolaska potencijalno mogu igrati protiv Hrvatske.

Saudijci su pobijedili Egipćane 2:1 golom doslovce u posljednjoj sekundi susreta.

Egipćani su poveli golom njihove najveće zvijezde Mohameda Salaha (22'), a za Saudijce je izjednačio Salman Al-Faraj iz kaznenog udarca (45' %2B 7'). U petoj minuti sudačke nadoknade Salem Al-Dawsary iz voleja donosi pobjedu Saudijcima.

Saudijci su u 40. minuti imali još jedan kazneni udarac, ali je šut Fareda Al Mutawalleda zaustavio egipatski vratar Essam El Haddary koji je na ovoj utakmici s 45 godina, pet mjeseci i 10 dana postao najstariji igrač koji je ikad nastupio na svjetskim prvenstvima.